top of page

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W trosce o samopoczucie dzieci młodszych przychodzimy do Państwa z propozycją zajęć rozwojowych wzmacniających kompetencje społeczno-emocjonalne. Kompetencje te są tak ważne, ponieważ dzięki nim nasze pociechy budują poczucie własnej wartości, uczą się rozpoznawania własnych uczuć, emocji, współdziałania w grupie, nawiązywania satysfakcjonujących relacji z innymi. Wszystkie te umiejętności zdobywane są poprzez kontakt z drugą osobą. Okres przedszkolny, wczesnoszkolny to burzliwy moment, jeśli chodzi o dojrzewanie emocjonalne. Na zajęciach uczestnicy będą mieli okazje w bezpiecznej atmosferze doświadczać różnych sytuacji, zdobyć nowe umiejętności a także podzielić się trudnościami, z jakimi się zmagają.

 

Przy pomocy wielu metod takich jak: odgrywanie scenek, gry zespołowe, bajkoterapia, zabawy ruchowe, prace plastyczne, dyskusje będziemy omawiać różne tematy, które dotyczą życia codziennego.

Podczas zajęć wraz z dziećmi będziemy pracować nad:

- rozpoznawaniem własnych emocji, właściwym ich nazywaniem i wyrażaniem (warto pamiętać że każda emocja jest potrzebna w naszym życiu ),

- rozumieniem sytuacji społecznych, spojrzeniem z perspektywy drugiej osoby,

- współpracą w zabawie – będziemy uczyć się jak rozwiązywać sytuacje konfliktowe, jak pomagać sobie nawzajem by osiągnąć wspólny cel,

- nawiązywaniem pozytywnych relacji z rówieśnikami, podtrzymywaniem przyjaźni,

- polepszeniem samooceny każdego uczestnika, uwierzeniem we własne możliwości,

- wyrażaniem własnego zdania, mówieniem „nie”,

 

Zależy nam aby dzieci w trakcie zajęć czuły się bezpiecznie i komfortowo. Docelowo grupy będą składały się z maksymalnie 5 uczestników, tak by każdy z nich miał przestrzeń podzielić się własnymi przemyśleniami, sukcesami czy obawami. 

 

Zajęcia obejmują konsultację z rodzicami oraz 12 cotygodniowych spotkań.

 

Dla kogo?

Dzieci w wieku 4-5lat

 

Kiedy?

Środy 17:00

 

Gdzie?

Kids Therapy

ul. Syta 93

 

Koszty?

-200zł konsultacja z rodzicami kwalifikująca na regularne spotkania

-100zł cena za jedno spotkanie

* *Obowiązują opłaty za cały semestr z góry 

 

miniTUS

bottom of page